Към съдържанието

Снимка

Избор на арбалет

албалет избор

• Моля, влезте за да отговорите
37 отговора на тази тема

#21 Petka

Petka

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 150 Мнения:
  • Оръжие:8Х57,22lr.,.223rem.,.
  • ГрадВ. Търново

Публикувано 14 май 2020 - 04:53

И за по-голяма яснота около т.н. спайн- определят го три величини: силата, с която се изстрелва ;дължината на стрелата и теглото на върха/което е променлива/.Това е при условие че не се променят настройките на изстрелващия уред.

#22 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 572 Мнения:

Публикувано 14 май 2020 - 06:08

производителите на  шафтове(тела или т.нар.валове ) и стрели обикновено обозначават карбоновите такива с тегло (в грейнове) на  инч...така като си знае човек дължината  на шафта ,лесно може да сметне колко тежка ще бъде...при известно вече тегло на върха разбира се...

...има карбонови  шафтове с тегло над 10 грейна за инч... че са карбонови стрелите  не означава априори , че са леки...

забележи , че при арбалетите  терминът за стрела  , който най често се ползва е  "болт"...това е красноречиво обозначение , относно  до колко  са гъвкави стрелите  за арбалет... ;)...дори на първо приближение един он кротките варианти на МК са със сила  на натяг от 150 либри... за лов стрелящите с лък от типа компаунд ползват лъкове 60-70 либри...

Този пост е редактиран от ramires: 14 май 2020 - 06:22

• damian1 харесва това

#23 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4331 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 16 юли 2020 - 06:33

В крайна сметка се спрях на този :

https://archerybg.co...-crossbow-cp400

Питах ги за срок на доставка , вече десет дни нямам отговор , кога е възможно да го доставят , та съвсем изгубих надежда за заявеното ...."доставка до 1-2 седмици"  :lol2: .

И така .... ако някой знае къде в БГ мога да купя такъв или от къде да си поръчам такъв или подобен като качество и параметри да помага  :) . 

:256605:

#24 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 372 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 16 юли 2020 - 07:25

Здрасти!

По изложенията гледах един щанд с голямо разнообразие на лъкове и арбалети. Цени не мога да коментирам, понеже не съм сравнявал. Имат и виртуален и физически магазин. От Стара Загора са (с голяма вероятност не греша). Май имаха и в София магазин (пресечна на Пиротска). Намерих ги - имат няколко модела в твоя ценови клас.

Опитвам се да намеря сайта, но не ми се отдава.

В София ВИП-а има малко по-качествени машини.

Пускам ти една обява (от друг форум) на човек, занимаващ се с поддръжката на такива неща. Може би ще те насочи към магазин с наличности - 0889501921 Изработвам тетиви за лъкове и арбалети с оригинални материали на фирмите BCY и Brownells - САЩ.

Извършам ремонт и настройка /тунинг/ на лъкове и арбалети. Предлагаме консумативи на утвърдени производители -
стрели, върхове, накрайници, пера и всичко необходимо за вашия лък или арбалет. Консултации по техники на стрелба
и първоначално обучение по боравене с лък и арбалет. Ако имате въпроси - обадете ми се.
0889501921

Този пост е редактиран от митьо: 16 юли 2020 - 07:39

• damian1 харесва това

#25 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4331 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 15 август 2020 - 07:02

Някой има ли информация , впечатления , опит или каквато и да било инфо за този :

https://arms-bg.com/...bs-kitarms.html

Този ми изглежда същия , под друго име . Единия реплика ли е на другия или са един и същ с различни брандове ?

https://www.hunters-...d-crossbow.html

https://www.bushcraf...mpound-crossbow

Този пост е редактиран от damian1: 15 август 2020 - 07:05

#26 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 219 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 18 август 2020 - 10:32

Абе випа са си кожодери на барнет гост-а му търсят 2400лв. а в линка, който давам хипер гост-а в най-мощната версия е  е 1023евро. Па има и доста интересни арбалети от други марки. Шипинга е под 20е до България. Има и центер поинт-а от предишния линк, но цената му е малко по-дебела оттука. И най-важното - бай немец е написал характеристиките на арбалетите - това тука няма да го видиш. Гледай кинетичната енергия - на всички по-читави я пише:

https://www.bogenspo...erung=4#hfilter

П.П. Пием рикия, бира, и секви други огнени води с градус около и над 40 :hubbahubba:

Този пост е редактиран от 2cv: 18 август 2020 - 10:37

• damian1 харесва това

#27 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4331 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 08 октомври 2020 - 07:02

След доста перипетии най-после дойде  :)https://www.outdoora...t.php?prid=8890

Малкия му казах ,че това си е неговото оръжие и веднага се маскира в неговата стая да направи една варда  :D  . Даже и ловните дрехи си облече  :lol2: .

Проблем обаче се очертава с мишените и стрелите ....мислех , че патроните за 300 УМ са ми скъпи , обаче 18 лева за една стрела ми се видяха направо бюджетни  :) .

Та ако някой знае какви щадящи стрелите мишени да ползвам и нещо по-евтинки стрели , ще съм благодарен да сподели .

Прикачен файл  арбалет.jpg   460,23K   0 Брой сваляния

Прикачен файл  арбалет-1.jpg   486,65K   1 Брой сваляния

Прикачен файл  стрели-1jpg.jpg   315,37K   0 Брой сваляния

Прикачен файл  стрели.jpg   269,05K   0 Брой сваляния

• ДБД, Христо Христев, XuMePa и 6 други харесват това

#28 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 555 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2020 - 07:58

След доста перипетии най-после дойде  :)

Така така. Заменяме значи нещо което реже животоспасяващо, с нещо което дупчи животоспасяващо, но тихо :)  :256605:

• damian1 и Sandanski харесват това

#29 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1128 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 08 октомври 2020 - 08:36

Малкия му казах ,че това си е неговото оръжие и веднага се маскира в неговата стая да направи една варда  :D  . Даже и ловните дрехи си облече  :lol2: .
Проблем обаче се очертава с мишените и стрелите ....мислех , че патроните за 300 УМ са ми скъпи , обаче 18 лева за една стрела ми се видяха направо бюджетни  :) .
Та ако някой знае какви щадящи стрелите мишени да ползвам и нещо по-евтинки стрели , ще съм благодарен да сподели .
attachicon.gif арбалет.jpg
attachicon.gif арбалет-1.jpg
attachicon.gif стрели-1jpg.jpg
attachicon.gif стрели.jpg

В най-стария форум има тема за щадящите стрели мишени.Така по спомен,споменаваха се стари дюшеци,чували със слама,пачка фибран.....
  • Пенчо и damian1 харесват това

#30 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 555 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2020 - 08:47

В най-стария форум има тема за щадящите стрели мишени.Така по спомен,споменаваха се стари дюшеци,чували със слама,пачка фибран.....

За някои тъщата :D  :256605:

• damian1 харесва това

#31 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 316 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2020 - 08:54

attachicon.gif арбалет.jpg
attachicon.gif арбалет-1.jpg
attachicon.gif стрели-1jpg.jpg
attachicon.gif стрели.jpg

Бали слама.
  • damian1 харесва това

#32 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4331 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 08 октомври 2020 - 09:28

Бали слама.

За балите слама питах в магазина . Казаха , че ще пробие няколко ...по-добре било чували с добре натъпкани парцали . Ама не ми се видя много удачно и за това събирам инфо .  :256605:

• пламенчо харесва това

#33 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 316 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2020 - 09:57

За балите слама питах в магазина . Казаха , че ще пробие няколко ...по-добре било чували с добре натъпкани парцали . Ама не ми се видя много удачно и за това събирам инфо .  :256605:

Виждал съм и съм стрелял с лък по сламена мишена, която изобщо не е толкова дебела, колкото бала слама. И си вършеше работата чудесно. В крайна сметка пробвай. Аз лично се съмнявам да премине през 2 бали една след друга. Може да ги сложиш на педя една от друга.
Поздрав!
  • damian1 харесва това

#34 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 219 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 08 октомври 2020 - 11:02

А честито колега, със здраве да си го ползваш!

Повечето лъкове са 40-50либри а това е 200, та мисля че ще мине през две бали.

• damian1 харесва това

#35 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4331 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 08 октомври 2020 - 11:12

А честито колега, със здраве да си го ползваш!

Повечето лъкове са 40-50либри а това е 200, та мисля че ще мине през две бали.

Благодаря , както и на другите колеги споделили инфо...основно от прочетеното тук се ръководих при избора  :256605: .

#36 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4331 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 ноември 2020 - 09:56

Да споделя и личен опит вече за мишената . Стар  , плътно навит дюшек , пристегнат на три места , за да не се развива и още един такъв , развит зад него свърши отлична работа . Стрелата едва докосва дървената преграда зад дюшеците  на 25 метра . Изобщо не се забива . 

А инак жертвах една за проба . На около 17-18 метра проби около 5-6 сантиметра стара букова греда и се показа 7-8 сатиметра от другата и страна . Там си и остана  :)

Трябва някой ден да  премеря с хроното дали вярно е със 120 м/с стрелата . 

П.П. Някакви препоръки за ловни върхове .

Този пост е редактиран от damian1: 09 ноември 2020 - 10:00

• Skitnik харесва това

#37 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4331 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 13 ноември 2020 - 10:30

Сложна работа се оказа с тези ловни върхове . Не може да се прострелва с тях или поне не е много удачно . Трябва да отговарят по грамаж на тренировъчните . Също така е хубаво да са механични , а не фисирани .....И най-важното  :) ... се оказаха доста скъпи - за  3 бр. ловни върха оставяш в магазина 87 лева :blink:

Та ако някой има инфо за хубави и евтини  :)  ...със сигурност дължа почерпка :D .

:256605:

#38 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 572 Мнения:

Публикувано 18 ноември 2020 - 07:31

Интересна ще е тая стрелба от такава дистанция с 200# арбалет...ама то мерак се лекува само с мангизи...ако ги има излишни нищо го не бърка...

това  опитах да намекна  още  в началото...но...сега по отношение  на  мишената и върховете ...да , трябва да се  подберат спортни  върхове  с тегло  равно  (или  с малка  разлика в плюс ) на теглото на  ловния  връх...вземаш голям чувал , още  по добре  два ...и ги  пълниш с найлон , само  да няма  стреч...найлона  го  тъпчеш как ти дойде , но  чувала  тряя се  изпълни  добре...завързваш отгоре и му  сядаш...двата чувала един за  друг вързани...аз стрелям  с 50 либров лък в един чувал и спира  тежки  стрели (540 грейна)дори от 10 м...не те съветвам с арбалет да стреляш от толко  близо....15 -25 м като първа  дистанция  за пристрелване  е ок 

Този пост е редактиран от ramires: 18 ноември 2020 - 07:32

• damian1 харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!