Към съдържанието

Снимка

Извънредно положение

• Моля, влезте за да отговорите
734 отговора на тази тема

Анкета: Извънредно положение (85 потребител(и) са гласували)

За или против извънредното положение в България

1. Да - напълно подкрепям правителството. (65 глас(а) [76.47%])

Процент гласували: 76.47%

2. Не - против съм на този етап (17 глас(а) [20.00%])

Процент гласували: 20.00%

3. Нямам мнение по въпроса (3 глас(а) [3.53%])

Процент гласували: 3.53%

Глас Гостите не могат да гласуват

#721 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6250 Мнения:

Публикувано Днес, 12:47

Ами в тези търговии колко "мъртви" пари има, заглавени в непродаваеми стоки..?!

Ако капиталът ти е в стока - умираш..

.

.... Зависи от стоката....руски петрол - най сигурна смрът..... :lol2:

:spam:

• Djaic харесва това

#722 борец

борец

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 358 Мнения:

Публикувано Днес, 13:04

До мен има кръчма. Откакто е аварията - не работи. Десетина човека е персонала - поне 10 000, и наем имат къде 3500-4000. При всички на борсата и споразумение някакво за наема може и да избутат месец-два, после кепенеца. В моя бранш, авточасти, нещата бавно утихват и върят от наполовина към почти пълно спиране. Кажи-речи, така наречената търговия, без храни и лекарства, все натам върви.

Да. Съгласен съм с Вас. Определено сте прав за примерите Ви. Но го написах и по горе.Ще има сериозни последици за определено част от обществото. Но не съм съгласен с това, че в момента, едва ли не,  вече ситуацията е придобила фатален размер и  е излязла извън контрол, на "оплакващата" се  и то голяма част от  бизнеса. Сам казвате, че дори и в най лошия случай, може да се издържи поне няколко месеца.

Този пост е редактиран от борец: Днес, 13:05

#723 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 756 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано Днес, 13:11

https://www.facebook...30026064320951/

• Искрен, Щирлиц и kartechar харесват това

#724 Искрен

Искрен

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 882 Мнения:
  • Име:Искрен
  • Оръжие:ИЖ,STEYR MANNLICHER
  • Куче:мелез от испанско гонче и дого аржентино мелез от червено гонче и пегая,'жълто гонче английски спрингер шпанйол бял пинчер
  • МПС:l200 3000 v6
  • ГрадКопривщица

Публикувано Днес, 19:00

.

.

..... Това не отменя факта , че друга   голяма част от населението живее *на кредит* - в нормалния смисъл на думата.

И ако може  да се извадят процентни статистики ще е супер.

Това с кредитите е един от новите вируси както и много други

Не знам дали има някаква статистика за смъртността от рак преди 50 години например но сегашните случаи с тогава са несъпоставими Поне аз мисля така

Ако някой може нека ме обори Това че населението в световен мащаб е на този хал е резултат на всеобщото държавно безхаберие Може и да се окаже бонус това че през годините преди демокрацията сме имали НАСИЛСТВЕНИ ТОТАЛИТАРНИ мерки които може би сега ни спасяват

#725 Искрен

Искрен

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 882 Мнения:
  • Куче:мелез от испанско гонче и дого аржентино мелез от червено гонче и пегая,'жълто гонче английски спрингер шпанйол бял пинчер
  • ГрадКопривщица

Публикувано Днес, 19:08

Този чува ли се какво говори :huh:

Бат Бойко заяви че това е най сигурния тест за сега  :D

#726 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано Днес, 19:26

Някъде есента миналата година жената ми разправяше че тъкмо гледал едно предаване по швейцарската телевизия. Някакви светила на медицината здраво се захапали на темата за използването на антибиотиците в животновъството. И съответно прехвърлянето им после във хората с последваща резистентност на бактериите към тях. Антибиотици които до преди няколко години са били върха на медицината към настоящия момент нямат никакъв ефект. Превеждали са примери и статистики как в последните години си заминават хора от най елементарни възпалителни процеси. Та кат се замисли човек сигурно и това налива масло в огъня в настоящата криза. На времето си спомням че имаше пеницилин и още няколко други антибиотика и те това беше и всичко се цереше с тях. А ангини и болно гърло първо се почваше с бабините методи и чак тогава се викаше доктора. Но повечето пъти всичко минаваше без неговата намеса. Сега даже май аптекар май няма да може да ги изброи наизуст.

• todor_gps харесва това

#727 Искрен

Искрен

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 882 Мнения:
  • ГрадКопривщица

Публикувано Днес, 19:41

Имаше и друго Когато се изкупуваше картофа задължително имаше лаборанти които взимаха проби за съдържание на нитрати

Ако се окажеше че твоя картоф има по-голямо съдържание на нитрати от допустимото довиждане с твойта продукция

Така че негативните фактори се натрупват и сега сърбаме попарата на слободията

#728 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4247 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано Днес, 19:56

Имаше и друго Когато се изкупуваше картофа задължително имаше лаборанти които взимаха проби за съдържание на нитрати
Ако се окажеше че твоя картоф има по-голямо съдържание на нитрати от допустимото довиждане с твойта продукция

То да е само в картофите, всичко е ЛЕШ, домати с колци вътре, краставици като умалели уйове, мляко и сирене от мелен варовик, салами от копита, месото е третирано с помади.....
Няма нищо свястно за ядене, дори хляба е само въздух....

Познат гледа стотина овце, и спомена, че има внос от вън на агнета и няма да може да пласира неговите, някой находчив и инициативен Предприебач, е внесъл и ще реализира "Печалбичка"......и нашия ще рита и ще се валя....за да оцелее......Държавата нехае за своите производители, щото от този от който зависи, получава от Предприебача..... :D .....ми ще го духа......

ако овците бяха общи, и трябваше да се реализират агнетата, Предприебача, щеше да бъде наврян някъде, да кажем в кучи гъз...... :lol2:

Този пост е редактиран от todor_gps: Днес, 20:22

#729 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 459 Мнения:

Публикувано Днес, 20:25

За кои години става въпрос колега? :)

#730 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2570 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано Днес, 20:30

Тошо, сега те разбрах. Як ,кат колец за домати, човека камък, без нужда от обувки от си има копита, миришещ на.... джо малон например, с гърди, де моат и органа у зала България цел час да движат.
ОБАААЧЕ, разбрах истинската ти същност. Ти си рекламен агент. Толкова ЛЕШ, ЛЕШ и накрая се усетих ШЕЛ, ШЕЛ, ШЕЛ.... ей деееби таа дъч раковина. Убав човек изглеждаше , ма и теб те развали капитала. :lol2: :lol2: :256605:

ПП покрай Тошо забравих, първите сигурни ваксини и експресни тестове ще са от към потомство давидово. Туй бас връзвам. Шалом.

Този пост е редактиран от garry: Днес, 20:50

• n960 харесва това

#731 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4247 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано Днес, 20:50

Тошо, сега те разбрах. Як ,кат колец за домати, човека камък, без нужда от обувки от си има копита, миришещ на.... джо малон например, с гърди, де моат и органа у зала България цел час да движат.
ОБАААЧЕ, разбрах истинската ти същност. Ти си рекламен агент. Толкова ЛЕШ, ЛЕШ и накрая се усетих ШЕЛ, ШЕЛ, ШЕЛ.... ей деееби таа дъч раковина. Убав човек изглеждаше , ма и теб те развали капитала. :lol2: :lol2: :256605:

Едно не мога да разбера, 5% заинтересовани и 80% олигофрени и лумпени повтарят едни глупости за велики Капиталисти и жестоки бизнеси, и три седмици и всички се насраха.....какъв ШЕЛ, какъв Шанел..... :D

Велики икономики не подвластни на Идеите.....

Знаеш ли сетих се за една моя любима Фирма, която се хвърли да прави всичко, а има една поговорка "Лакомо дупе...."....та се чудя дали ще устиска на ситуацията, че е набутала доста в производство и стоки от А-я.....

Иначе аз имам нужда от всичко, но не ме кефи качеството последно време..... :D

#732 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4116 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано Днес, 20:53

Вижте колко хора са умрели в България през 2018 г. и по какви причини....

Например почти 17 000 умрели от рак не се смята за извънредно положение..

Или 70 000 умрели от сърдечно - съдови...

Не знам, но с този вирус и неговите жертви нещата малко се преекспонират.. На фона на цифрите от смъртността при други заболявания излиза, че е нищо особено...

И в крайна сметка май се оказва, че в повечето случаи просто изостря други рискови заболявания..

https://www.nsi.bg/b...ъзрастови-групи

Eто един официален документ от 2019 година за грипа. Обикновеният грип...

В Европа от него умират около 40 000 души годишно, като 90% от тях са хора над 65 години със съпътстващи хронични заболявания..

:) Нещо да ви напомня ?!

http://www.mh.govern...9/19rh006pr.pdf

Това, което пишеш , е на база цялото население и отминала вече епидемия .

За короната ще може да се смята , като отмине , види се процента нараснала смъртност спрямо 2019 и от този процент се извади предполагаемия брой на тези умрели от други заболявания , поради невъзможност да получат прегледи и лечение , заради  извънредните положения .

Защото ако обичайно  в  Европа са умирали Х от сърдечно съдови , сега , поради затруднения или отказ от медицинска помощ  ще са умрели Х+ % .

Така ще се види колко е от короната и колко .....му е приписано ;)  :) .

А версията , че става въпрос за едни пари , не е за изхвърляне ,...даже е водеща  :) .

• борец харесва това

#733 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6250 Мнения:

Публикувано Днес, 21:00

ПП покрай Тошо забравих, първите сигурни ваксини и експресни тестове ще са от към потомство давидово.

Туй бас връзвам. Шалом.

.

.... Дай малко пояснения - тука ли ще се появят тези неща ?..... Срок и каква е мизата за Баса ?

...Шалом... :)

#734 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4116 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано Днес, 21:25

Едно не мога да разбера, 5% заинтересовани и 80% олигофрени и лумпени повтарят едни глупости за велики Капиталисти и жестоки бизнеси, и три седмици и всички се насраха.....какъв ШЕЛ, какъв Шанел..... :D

Велики икономики не подвластни на Идеите.....

Знаеш ли сетих се за една моя любима Фирма, която се хвърли да прави всичко, а има една поговорка "Лакомо дупе...."....та се чудя дали ще устиска на ситуацията, че е набутала доста в производство и стоки от А-я.....

Иначе аз имам нужда от всичко, но не ме кефи качеството последно време..... :D

Е тази широко афиширана мантра ме кара да мисля , че става въпрос да се оправдае раздаването на много-много кинти  ;)  :) . Не става въпрос само за БГ .

В африканските , южноамериканските , и въобще бедните страни няма толкова коронавирус и съответно паре за усвояване .

Парадокс , който не може да се обясни само с непровеждане на тествове там  ;)  :) .

• V_n V_v харесва това

#735 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6250 Мнения:

Публикувано Днес, 21:29

Е тази широко афиширана мантра ме кара да мисля , че става въпрос да се оправдае раздаването на много-много кинти  ;)  :) . Не става въпрос само за БГ .

В африканските , южноамериканските , и въобще бедните страни няма толкова коронавирус и съответно паре за усвояване .

Парадокс , който не може да се обясни само с непровеждане на тествове там  ;)  :) .

В.... , южноамериканските , и въобще бедните страни няма толкова коронавирус 

https://www.youtube....h?v=eO6ohe5qzAs

18 потребител(и) четат тази тема

14 потребители, 4 гости, 0 анонимни

Gorqnin1, Diters, berkut, Пустиняк, V_n V_v, Пенчо, n960, garry, борец, Никълъс, Щирлиц, ЙОРДАН, moro, м. Асен
Change Theme!